Złącza meblowe mimośrodowe - idealne do skręcania i rozkręcania mebli

Skręcanie mebli to czynność, z którą musi zmierzyć się coraz więcej osób. Czasy, w których szafa, komoda lub biurko były przywożone do domu, w całości minęły. Teraz prawdopodobnie większość firm zajmujących się produkcją i sprzedażą mebli, zdecydowała się na zestawy do samodzielnego montażu przez klientów lub wyspecjalizowane grupy monterów. Podczas pracy przy składaniu mebli z reguły korzystasz z części, które do nowego kompletu dostarczył producent. Tam powinno znaleźć się wszystko, czego potrzebujesz do złożenia każdego przedmiotu. 

Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest to, że praktycznie każda osoba, która posiada odrobinę zdolności manualnych i miała kontakt z podstawowymi narzędziami, poradzi sobie z montażem mebli skręcanych. Drugą ważną cechą przywożonych w pudełkach łóżek i regałów jest ich mniejszy rozmiar i większa mobilność. W ten sposób dużo łatwiej wnieść wyposażenie mieszkania na piętro, czy przenieść przez próg drzwi wejściowych. 

Producenci decydują się głównie na zastosowanie w swoich zestawach drewnianych kołków i wkrętów. Wszystko dodatkowo można wzmocnić klejem. Warto jednak pamiętać o tym, że takie połączenie sprawia, że rozłożenie mebli bez uszkodzenia elementów jest bardzo trudne. Wkręty po odkręceniu mogą już mniej współpracować z całą formą mebla. Takie rozwiązanie sprawia, że przenoszenie stołu lub szafki nocnej po mieszkaniu w trakcie przemeblowania jest uciążliwe. Zdarza się również tak, że łóżko czy szafa są składane w konkretnym pokoju, ponieważ wniesienie ich w całości jest niemożliwe. W przypadku zmiany koncepcji wystroju wnętrza skorzystanie z kołków i wkrętów wprowadza wiele komplikacji. Dlatego bardzo dobrą alternatywą są złącza meblowe mimośrodowe.

Złącza meblowe mimośrodowe - trwałość i estetyka

Na rynku znajduje się bardzo wiele akcesoriów do montażu mebli, które zapewniają bardzo dobrą trwałość i stabilność konstrukcji. Jednym z takich wariantów są złącza meblowe mimośrodowe. Nieco bardziej skomplikowane w montażu, ponieważ wymagają większej precyzji i wykonania kilku dodatkowych otworów. Jednak niezaprzeczalnym plusem jest bardzo duża estetyka wykonania. Prawidłowo zamontowane są niewidoczne z zewnątrz. Dodatkowo poprawiają sztywność mebla. Złącza mimośrodowe można wkręcać i wykręcać wielokrotnie bez obaw o gwint, czy uszkodzenie płyty meblowej. Jest to ciekawa opcja dla osób, które przewidują, że rozkręcenie mebli jest prawdopodobne, na przykład w czasie przeprowadzki. 

Złącza meblowe mimośrodowe - zaufaj ekspertom

Bardzo ważną kwestią, którą należy podkreślać w każdej sytuacji, jest odpowiednio wysoka jakość podzespołów do montażu. Jeśli będą wykonane ze słabych materiałów konstrukcja mebli oraz ich wygląd mogą odbiegać od wzorowego. Dlatego jeśli decydujesz się na zbudowanie własnych mebli, skorzystaj z doświadczenia ekspertów. Oni z pewnością doradzą, jakie rozwiązanie będą optymalne do Twoich oczekiwań.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 575 508 008
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl