Śruby do skręcania mebli - na co zwrócić uwagę?

Meble w mieszkaniu są czymś, co powinno być zmontowane bardzo solidnie. Ze względów estetycznych i funkcjonalnych każda komoda, szafka lub kredens w domu musi być stabilny. Jeśli będzie inaczej to, wypełnienie półek rzeczami okaże się trudne, a jeśli już się uda, to źle złożony mebel może runąć pod własnym ciężarem. Wtedy bardzo często dochodzi do uszkodzenia poszczególnych elementów i ponowne złożenie staje się niemożliwe. 

Dlatego tak ważne jest, aby skręcanie mebli było odpowiednio solidne. Przemysł meblarski coraz częściej oferuje produkty, które są przygotowane do samodzielnego montażu. Aktualnie coraz trudniej znaleźć firmy sprzedające gotowe do postawienia meble. W związku z tym jeśli chcesz zbudować swoją wymarzoną kuchnię lub salon, musisz zmierzyć się ze złożeniem mebli. Na szczęście większość, a pokusimy się o stwierdzenie, że wszystkie firmy, które sprzedają meble do samodzielnego montażu, wykorzystują konstrukcję modułowe. Do tego dołączona jest precyzyjna instrukcja obsługi i zestaw odpowiednich śrub do skręcania mebli. 

Samodzielny montaż - jakie wybrać śruby do skręcania mebli?

Jeśli interesują Cię projekty robione na indywidualne zamówienie, albo sam chcesz zbudować kuchnię lub meble do całego mieszkania, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego zrobisz nowy zestaw mebli. Od tego zależy dobór odpowiednich śrub do skręcania mebli. Za każdym razem trzeba dostosować wkręt do typu drewna lub rodzaju płyty.

Na rynku znajdziesz wiele odmian wkrętów. W przypadku mebli najbardziej popularne są wkręty do drewna i płyt wiórowych. Z takiego materiału wykonuje się większość akcesoriów w domu z powodu swojej lekkości i wytrzymałości. Ważnym aspektem jest również estetyka i łatwość montażu. Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem są tradycyjne wkręty ciesielskie, których możesz kupić niezliczone odmiany. Każda z nich dopasowana jest nieco do innego typu drewna i sposobu montażu. Trzeci sposób łączenia ze sobą modułów do zbudowania mebli to konfirmaty. Ich wielozadaniowość i szeroki wybór to gwarancja solidnego i szybkiego montażu autorskich konstrukcji.

Śruby do skręcania mebli - najważniejsza jest jakość

Pamiętaj, że podczas wyboru śrub do skręcania mebli, jeśli chcesz zakupić je sam, najlepiej kierować się jakością wykonania. Niska cena może być przyczyną słabszej jakości. Jeśli podczas montażu wkręty będą opierały się działaniu wkrętarki, ich ostrość okaże się zbyt słaba, wywoła to wiele problemów. Dlatego najlepiej postawić na renomowanych producentów i profesjonalne sklepy, które specjalizują się w sprzedaży akcesoriów do drewna. Wtedy masz pewność, że zainwestowane pieniądze spełnią swoje zadanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 575 508 008
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl