Skuteczne sposoby łączenia drewna - dowiedz się, co naprawdę działa!
Skuteczne sposoby łączenia drewna - dowiedz się, co naprawdę działa!

Praca z drewnem to duża przyjemność, ponieważ masz okazję tworzyć swoje indywidualne projekty. Skuteczne sposoby łączenia drewna zapewniają trwałość konstrukcji i estetykę na wysokim poziomie. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, co warto wykorzystać, żeby zespoić ze sobą drewniane elementy.

 

Łączniki ryflowane płaskie

Oferta Systemu Łączenia drewna Tolux Tenon

Kołki do drewna sprawdzają się przy montażu półek

Zaczynamy od najpopularniejszego i prawdopodobnie najłatwiejszego sposobu łączenia drewna. Znane kołki to stabilne oraz bezpieczne spoiwo. Wystarczy dopasować odpowiednią średnicę kołka do Twoich potrzeb. Oczywiście do wykonania stabilnego połączenia elementów potrzebujesz jeszcze wiertarki i wiertła, jeśli tworzysz mebel od podstaw. W przypadku gotowych produktów, które przygotowano do złożenia, przyda się z pewnością niewielki młotek do wbijania kołków.

Oferta Systemu Łączenia drewna Tolux Pins

Lamelki - idealne do połączeń narożnikowych i budowy ciężkich mebli

Jeśli szukasz skutecznego sposobu łączenia drewna, powinieneś zainteresować się lamelkami. Opracowane przez Hermana Steiera ze Szwajcarii w 1955 roku, zrewolucjonizowały branżę stolarską. Ich największą zaletą jest kształt, ponieważ w odróżnieniu od kołków meblowych, są one elipsami, przez co możesz je przesuwać. Dzięki temu można wyrównywać łączone ze sobą elementy. Drugą ważną cechą lamelki jest zwiększanie objętości po kontakcie z klejem. W ten sposób ten kilkumilimetrowy przedmiot ma ogromną wytrzymałość, dlatego idealnie nadaje się do budowy ciężkich mebli lub łączenia ze sobą narożników.

Oferta Systemu Łączenia drewna Tolux Lamels

Wielokrotne sposoby łączenia drewna? Zastosuj złącza mimośrodowe!

Budowanie mebli to pewne wyzwanie logistyczne. Szczególnie w małych mieszkaniach złożenie łóżka lub szafy wymaga wniesienia akcesoriów do konkretnego pomieszczenia, ponieważ bardzo często otwór drzwiowy jest zbyt wąski. Zastosowanie kołków drewnianych, lamelek, albo wkrętów to gwarancja trwałego połączenia, jednak próba rozmontowania mebla może prowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego w poszukiwaniu sposobów łączenia drewna ciekawą propozycją są złącza mimośrodowe.

Zapewniają one jeszcze większą sztywność konstrukcji w porównaniu do śrub lub wkrętów, są estetycznie, ponieważ z łatwością możesz ukryć ich obecność i można je wykręcić dosłownie w każdej chwili. Taki zabieg pozwala wykorzystać je ponownie, ponieważ gwint pozostaje w stanie idealnym. Dzięki temu możesz złożyć meble w inny miejscu.

Oferta złącz mimośrodowych

Dostosuj akcesoria do swoich potrzeb

Brakuje jednoznacznej odpowiedzi, które sposoby łączenia drewna są najlepsze. Każda metoda ma swoje złe i dobre strony, dlatego ostateczna decyzja powinna być przede wszystkim oparta o Twoje potrzeby. Z pewnością montaż kołków wymaga najmniej umiejętności manualnych. Szczególnie gdy do złożenia masz meble częściowo przygotowane do tego procesu. Złącza mimośrodowe potrzebują nieco więcej uwagi, jednak odwdzięczają się trwałością na lata.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 575 508 008
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl