Jak zrobić meble ogrodowe? Podpowiadamy!

Chcesz stworzyć miejsce do wypoczynku w ogrodzie? Marzysz o chwilach relaksu w gronie rodziny i przyjaciół? Możesz to zrobić samodzielnie, przy niewielkim nakładzie pracy oraz środków finansowych. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i wykonasz ławkę, stolik i kilka krzeseł. Jak zrobić meble ogrodowe? Podpowiadamy!

Zacznij od projektu

Jak zrobić meble ogrodowe? Zacznij od projektu. Rozplanuj, w której części ogródka będą się znajdowały, zbierz dokładne wymiary. Zastanów się jakich mebli potrzebujesz. Czy wystarczy ci sama ławka lub huśtawka, czy może przyda ci się stół z krzesłami? Weź pod uwagę także to, jaki ma być wygląd mebli. Dobierz odpowiednią kolorystykę, kształt oraz wielkość. Cały projekt rozrysuj na kartce.

Pomyśl także, o jakich tym narzędzi i materiałów będziesz potrzebować. Sprawdź, które masz już w warsztacie (dokładnie oceń ich stan, zobacz, czy nie są uszkodzone, czy można z nich bezpiecznie korzystać itp.), a które będziesz musiał dokupić.

Wybierz deski

Projekt rozrysowany? Kolejnym krokiem, jeżeli chodzi o to, jak zrobić meble ogrodowe będzie wybór desek. Możesz zdecydować się na popularną sosnę, buk, czy dąb. Pamiętaj, że każdy rodzaj drewna ma inny odcień. Z tego powodu warto obejrzeć deski w naturalnym świetle, wtedy sprawdzisz jak kolor prezentuje się w rzeczywistości i czy odpowiada twoim preferencjom. Nie zapomnij także o flekach drewnianych, które przydadzą ci się do estetycznego wykończenia projektu.

Zaimpregnuj drewno

Nie wiesz jak zrobić meble ogrodowe? Zanim przystąpisz do pracy, przygotuj drewno. Oczyść je z kurzu oraz pyłu. Sprawdź, czy powierzchnia jest dokładnie wygładzona. Zobacz, czy deski nie są w jakiś sposób uszkodzone i czy nie widać na nich śladów drewnianych szkodników. Następnie zaimpregnuj je. Nie należy pomijać tego kroku. Pamiętaj, że meble ogrodowe będą stały na zewnątrz. Z tego względu należy uodpornić je na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, tylko wtedy będzie można z nich korzystać przez wiele lat.

Jak zrobić meble samodzielnie?

Jak zrobić meble ogrodowe samodzielnie? Rozrysuj każdy element na kartce w skali 1:1. Następnie dokładnie wytnij każdy element. Tak powstałe szablony odrysuj na drewnianych deskach (zapobiegniesz w ten sposób niepotrzebnym stratom materiału). Teraz zacznij dokładnie wykrawać poszczególne części.Zbij ze sobą wszystkie elementy. Sprawdź, czy meble są stabilne, jeżeli nie zdiagnozuj problem i postaraj się go naprawić. Stoły, ławki i krzesła dobrze się prezentują? Można na nich bezpiecznie oraz wygodnie usiąść? Gratulacje! Twoja praca zakończyła się sukcesem! Właśnie zrobiłeś swoje meble ogrodowe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl