Jak zbudować domek dla dzieci? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Jeśli Twoje dzieci lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i trudno zaprosić je do środka domu, gdy pada deszcz, pomyśl o stworzeniu ich osobistej posiadłości. Dzisiaj dowiesz się, jak zbudować domek dla dzieci. Wymaga to nieco pracy i zdolności manualnych, jednak maluchy docenią Twoje starania. W takim razie, od czego zacząć?

Stwórz projekt i zgromadź narzędzia

Oczywiście przy budowie domku dla dzieci, trzeba zacząć od podstawowej kwestii, czyli projektu. Jeśli masz na tyle rozwinięte umiejętności przestrzenne, możesz pokusić się o stworzenie własnej wizji. W sieci znajdziesz także gotowe projekty, które z pewnością są bezpieczne dla Twoich pociech.

Zanim dowiesz się, jak zbudować domek dla dzieci, musisz zebrać najpotrzebniejsze narzędzia. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży stolarskiej podpowiada, że absolutnym minimum, które pozwala myśleć o bezpiecznej konstrukcji, są następujące akcesoria:

- rękawice robocze

- poziomica

- miarka

- wkręty do drewna

- śruby do drewna

- kątowniki

- młotek

- śrubokręt

- drabina

- piła do drewna

Z czego składa się domek dla dzieci? Poznaj najważniejsze elementy!

Oczywiście każda mała posiadłość z drewna może być zbudowana w nieco odmienny sposób, jednak większość domków dla dzieci ma podobną konstrukcję, w której znajdziesz cztery okiennice ze skoblami, drzwi, dach, czyli dwie połacie wraz z papą. Muszą być również części maskujące, więc sześć listew maskujących to absolutne minimum.

Należy również pamiętać o elementach elewacji, czyli ścianach, których powinno być cztery. Do tego przydają się także podesty, z nich zbudujesz podłogę w domku dla dzieci. Warto pomyśleć również o balustradzie, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo maluchom. Przydatne będą również legary i zastrzały. Na koniec cztery słupy i cztery poprzeczki do zbudowania podstawy.

Jak zbudować domek dla dzieci? Wybierz równe miejsce i pomaluj części przed montażem!

Nadszedł czas na skrócony opis, jak zbudować domek dla dzieci. Na początek ze względów bezpieczeństwa polecamy wybrać równe miejsce pod całą konstrukcję. To zminimalizuje ryzyko zawalenia się domku. Przed rozpoczęciem montażu rekomendujemy pomalowanie wszystkich elementów.

Następnie zacznij od budowania podstawy, którą jest stelaż. Gdy początek szkieletu stoi stabilnie, nadszedł czas na zamocowanie minimum czterech legarów. Dla bezpieczeństwa warto przykręcić mocnymi śrubami również cztery zastrzały, po jednym w każdym rogu, to wzmocni stabilność domku.

Skręć podłogę i zacznij budować ściany

W pierwszym kroku zebrałeś narzędzia i wykonałeś projekt. Następnie zbudowałeś stelaż, teraz nadszedł czas na trzeci krok, czyli położenie podestów wraz z ustawieniem ścian. Tutaj możesz budować elewacje na ziemi lub rozpocząć pracę bezpośrednio na platformie. Wszystko jest zależne od Twoich upodobań. Gdy połączysz ściany ze sobą, pora przykręcić małe okiennice i zająć się budową dachu.

Połącz ze sobą połacie dachu i połóż papę

Ostatni etap budowy domku dla dzieci, polega na połączeniu ze sobą dwóch połaci dachu. Łączenia najlepiej wykonać wewnątrz i na zewnątrz konstrukcji. Dla większej odporności na zmienne warunki atmosferyczne rekomendujemy położyć papę, także pomiędzy łączeniem dwóch połaci. W ten sposób zakończysz ostatni krok, dzięki temu teraz już wiesz, jak zbudować domek dla dzieci.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 575 508 008
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl