Jak dobrać długość wkrętów do drewna? Oto kilka podpowiedzi!

Pytanie, jak dobrać długość wkrętów do drewna, często pojawia się w trakcie remontów. Nie jest to jednak sprawa prosta. Odpowiedź może się różnić, w zależności od wielu czynników. Właśnie dlatego, poniżej przedstawimy kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Mamy nadzieję, że dzięki praktycznym wskazówkom, z łatwością dobierzesz odpowiednie elementy złączne do konstrukcji. 

Z czego produkuje się wkręty?

Wkręty do drewna produkuje się najczęściej ze stali. Bardzo często są pokrywane powłoką antykorozyjną. Jednak w środowisku wilgotnym lub słonym warto rozważyć czarne łączniki fosfatowane. Wyróżnia je całkowita odporność na rdzę. Dodatkowo czasem pokrywa się je woskiem w celu ułatwienia montażu. Będzie to dla ciebie ciekawe rozwiązanie zwłaszcza przy długich wkrętach do twardego drewna.

Jak dobrać długość wkrętów do drewna? Jakie powinny być przy solidnych konstrukcjach?

Przy wyborze długość wkrętów do drewna musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Do czego będzie służyć konstrukcja? Podczas montażu elementów dachu lub ścian z pewnością poszukujesz trwałych połączeń. Warto wtedy użyć długich w pełni gwintowanych wkrętów o dużej średnicy. Pozwoli to na mocne zakleszczenie się ich w tworzywie. 

Szybkie łączenie za pomocą wkrętów? Sprawdź co wybrać

Długie wkręty nagwintowane częściowo, doskonale sprawdzają się zawsze wtedy, gdy szukasz szybkiego połączenia. Ich zaletą jest zdolność wiązania elementów siłą docisku główki. Warto wiedzieć, że tylko ich część trwale zakleszcza się w drewnie. Ich kolejną mocną stroną jest łatwość demontażu, bo słabiej wiążą się z materiałem. 

Krótkie wkręty do drewna - kiedy je stosujemy?

Krótkie wkręty do drewna stosujemy, gdy chcemy przymocować do niego materiały z innego tworzywa. Mogą to być różnego rodzaju listwy, maskowania i dekoracje. Musisz pamiętać, że takie połączenie nie jest nadzwyczaj solidne. Przed stopniowym luzowaniem się gwintu zabezpieczy cię tylko głęboka penetracja tworzywa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 575 508 008
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl