Prowadząc warsztat stolarski warto, byś był na bieżąco z pojawiającymi się w sprzedaży nowościami i innowacjami – tylko wtedy możesz zapewnić swoim klientom najwyższą jakość proponowanych usług. Poznaj innowacyjne, proste w zastosowaniu i gwarantujące perfekcyjne rezultaty Twojej pracy metalowe wkręty do drewna. Przekonaj się, do czego wykorzystać poszczególne rodzaje i jak zrobić to prawidłowo.
Rodzaje wkrętów do drewna
Decydując się na wykorzystanie wkrętów w pracach stolarskich, warto wiedzieć, do czego wykorzystać poszczególne ich rodzaje. Poznaj najpopularniejsze modele i miej pewność, że dokonujesz odpowiedniego wyboru!
1. Wkręty meblowe
Trwałe, wytrzymałe i zapewniające profesjonalne wykończenie prac, doskonale sprawdzą się podczas skręcania mebli, przytwierdzania płyt wiórowych i łączenia ze sobą drewnianych elementów, także desek. Będą odpowiednie w produkcji mebli ogrodowych.
2. Wkręty z gwieździstym gwintem
Starannie zaprojektowany, opatentowany gwieździsty kształt gwintu, główka stożkowa i żeberka frezujące od spodu to doskonałe połączenie, gwarantujące jeszcze łatwiejsze wnikanie w płytę wiórową. Te wkręty do drewna zagwarantują Ci oszczędność czasu, pozwalając na montaż mebli bezpośrednio u klienta, bez konieczności wcześniejszego nawiercania.
3. Wkręty ciesielskie
Wielofunkcyjne wkręty dedykowane tym, którzy zajmują się przygotowywaniem także wymagających konstrukcji drewnianych. Wyposażone w profesjonalne kieszonki pod główką pozwalają na jej osadzenie, zapobiegając jednocześnie zgniataniu drewna. Podwójny gwint i rowek na gwincie wyraźnie skracają czas pracy, a 30 stopniowy szpic przesuniętym drugim zwojem gwintu, pomimo podwójnego gwintu, umożliwia szybkie wnikanie wkrętów w drewno.
4. Krótkie wkręty do drewna
Krótkie wkręty meblowe pozwalają na bezproblemową pracę z drewnem, płytami wiórowymi i drewnopodobnymi, sprawdzą się także w przypadku cienkich blach i będą doskonałe w montażu zawiasów.
Jak prawidłowo wykorzystać wkręty do drewna?
Wykorzystanie metalowych wkrętów w pracach stolarskich nie jest skomplikowane, jesteśmy przekonani, że z takim zadaniem poradzą sobie również amatorzy. Wystarczy, że wcześniej przygotujesz, za pomocą odpowiedniego wiertła, trzy otwory w drewnie. Pierwszy powinien mieć średnicę równą średnicy wewnętrznego rdzenia wkrętu, drugi – powinien odpowiadać wymiarom górnego rdzenia, trzeci przygotowuje się wówczas, gdy chcesz schować gwint.
Wkręty do drewna możesz również osadzić, korzystając z peofesjonalnego wiertła z pogłębiaczem. Takie rozwiązanie pozwoli Ci za jednym razem przygotować otwór dla całego wkręta.